Konstytucja 3 Maja 1791 roku

Mimo rozbiorów pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej (uznawanej przez politologów za bardzo postępowy jak na swoje czasy dokument) przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. W Polsce uznaje się ją za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze. Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3 maja było obchodzone jako najważniejsze święto państwowe”.

 

To kolejny rok, kiedy obchodziliśmy Święta Konstytucji 3 Maja online z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Paulina Antosz z klasy III Th i Arnold Bukowski z klasy IV TA wystąpili z krótkim rysem historycznym Święta Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Utalentowany wokalnie Radosław Kopalko z klasy IV TAg w odświętnej scenerii w tle zaśpiewał „Majową Jutrzenkę”. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia prezentacji. (7) Watch | Facebook

oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja (facebook.com)

Mamy nadzieje, że następne Obchody Święta Konstytucji 3 maja odbędą się w już w tradycyjny sposób na uroczystej akademii z udziałem całej społeczności szkolnej.

                                                                                 Uczniowie                                                                                                        DZS w Bożkowie