Uczniowie klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z p. Joanną Dziadosz zabrali nas w kulinarną podróż po Europie. W nowoczesnej, doposażonej kuchni dydaktycznej uczniowie sporządzili potrawy z kuchni greckiej, niemieckiej, węgierskiej, rosyjskiej i włoskiej. Na stole szwedzkim w sali restauracyjnej znałazły się m.in. syberyjskie pielmieni, włoskie pasta al pomodoro oraz grecka sałatka horiatiki. Warto dodać, że powyższe działania są elementem Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego realizowanego w ramach projektu MKZII.

Kolejnym jego etapem będzie opracowanie przewodnika ,,Podróże kulinarne przez Europę” jako pomocy dydaktycznej wykonanej przez uczniów dla uczniów. Gimanzjalisto przyjdź do nas i sprawdź – tak ciekawie i międzynarodowo w kuchni dydaktycznej jest tylko w ZSA w Bożkowie!