Cztery uczennice Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie zrealizowały w miesiącu czerwcu zagraniczną praktykę zawodową w malowniczym Oybin koło Zittau. Przez miesiąc młode adeptki gastronomii i hotelarstwa poznawały w Saksonii swój przyszły zawód. Oprócz codziennej pracy w kuchni i przy obsłudze gości pensjonatów   uczennice poznały bogate tradycje kulturalne i kulinarne regionu. Jak relacjonuje kierownik szkolenia praktycznego Kamil Kud saksońscy pracodawcy wysoko ocenili umiejętności i kulturę osobistą naszych uczennic oraz wyrazili chęć dalszej współpracy.

Praktyka jest współorganizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003). Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+