Pobyt młodzieży z Bożkowa i Biedrzychowic na praktykach zawodowych w Niemczech potrwa jeszcze tydzień. Dziś odwiedzamy kolejny hotel. Tym razem jest to stylowy Parkhotel w Oybin, w którym swoje umiejętności zawodowe podnosi Angelika Woźniak - uczennica 2. klasy w ZSA w Bożkowie. Angelika uczy się tam pracy w kuchni oraz obsługi kelnerskiej. A jak ocenia praktykę? "W hotelu oraz w naszej grupie praktykantów panuje fajna atmosfera. Podoba mi się dobrze zorganizowana praktyka i nasze zajęcia. Uczę się nowych rzeczy w moim przyszłym zawodzie".

 Więcej informacji nt. Parkhotel: www.parkhotel-oybin.de

 Praktyka jest organizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, we współpracy z ABS Robur GmbH Zittau oraz ZSA w Bożkowie i ZSP w Biedrzychowicach, w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003).

 Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+