Na obrzeżach saksońskiego Oybin, tuż przy granicy z Czechami, w rodzinnej restauracji i pensjonacie "Kammbaude" swoją praktykę zawodową odbywa Daria Nosek - uczennica ZSA w Bożkowie. Miejsce to chętnie odwiedzają turyści, podążający licznymi szlakami po okolicznych wzniesieniach. Region Gór Żytawskich słynie bowiem z tras do wędrówek i pięknej przyrody. "Uczę się tu wielu nowych rzeczy w moim zawodzie, których dotąd nie znałam. Na przykład rozbierałam mięso dzika. Uczyłam się gotowania potraw z dziczyzny. Poznaję nową kuchnię i oczywiście uczę się języka niemieckiego" - ocenia swój wyjazd Daria.

Więcej informacji nt. restauracji i pensjonatu "Kammbaude": www.kammbaude.de

Praktyka jest organizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, we współpracy z ABS Robur GmbH Zittau oraz ZSA w Bożkowie i ZSP w Biedrzychowicach, w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003).

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+