Połączone siły Bożkowa i Biedrzychowic - gastronom Ola i hotelarz Patrycja - praktykują wspólnie od 30 kwietnia w restauracji i hotelu Nensch u podnóża góry Oybin. Aleksandra Jakowiuk z ZSA w Bożkowie podkreśla, że warto uczestniczyć w zagranicznych praktykach. "Można spotkać nowych ludzi. Zdobyć doświadczenie i praktykę w zawodzie, którego się uczymy. W naszym miejscu praktyki panuje fajna atmosfera, ludzie się bardzo mili i starają się przekazać nam wiedzę". "Praktyka jest świetną okazją, aby poznać podstawy swojego zawodu i przygotować się na przyszłość. Można też poznać inny region. Ludzie są tu bardzo przyjaźni" - ocenia swój pobyt w Oybin Patrycja Jazienicka - uczennica Technikum Hotelarskiego w ZSP w Biedrzychowicach.

Więcej informacji nt. hotelu Nensch: www.hotel-nensch.de

Praktyka jest organizowana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, we współpracy z ABS Robur GmbH Zittau oraz ZSA w Bożkowie i ZSP w Biedrzychowicach, w ramach projektu „Specjalistyczna praktyka zawodowa z zakresu gastronomii, hotelarstwa i architektury krajobrazu dla uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska w Saksonii (Niemcy)” (numer: 2017-1-PL01-KA102-038003).

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+