16 maja 2019 roku reprezentacja ZSA Bożków pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego uczestniczyła w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce na stadionie CTS w Nowej Rudzie- Słupcu. Uczniowie startowali w indywidualnych konkurencjach biegowych na 100m, 400m ,800m, 1500m,skoku w dal oraz w pchnięciu kulą, a na końcu w sztafetach 4 x100m. W zawodach brały udział szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu : Kłodzka, Nowej Rudy, Kudowy Zdrój i Bystrzycy Kłodzkiej. Na obiekcie  Centrum Turystyczno- Sportowym w Nowej Rudzie Słupcu startowało łącznie 151 osób,  w tym  42 kobiety oraz 109 mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta zajęły V miejsce , a chłopcy VII miejsce .

 

Indywidualni medaliści ZSA:

Aleksander Bońkowski – III m. - brązowy medal - skok w dal.

Rafał Darłak – III m.- brązowy medal –bieg na 100 m.

Julia Wojtoń, Milena Stefańczyk, Angelika Woźniak i Natalia Ratajczyk - III m. – brązowy medal-sztafeta 4x100m .

 

Reprezentacja ZSA:

Rafał Darłak - bieg na 100m

Oskar Maćkowiak , Jakub Kęskiewicz - bieg na 400m

Arnold Bukowski , Karol Łukaszyk-bieg na 1500m

Angelika Woźniak, Natalia Ratajczyk, Aleksander Bońkowski, Kacper Pewniak - skok w dal

Julia Wojtoń, Milena Stefańczyk, Kacper Gulbinowicz, Daniel Malinowski -pchnięcie kulą

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

Beata Legieć