16 maja 2019 roku w sali widowiskowej świdnickiego teatru w ramach XIV edycji Dni Świętego Jana Pawła II pod hasłem „Pamięć i obecność” odbył się finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy „ARKA”, w którym po wcześniejszym zakwalifikowaniu się wzięła udział nasza uczennica ARLETA ROWIŃSKA. Arleta wszystkim zebranym konkursowiczom i gościom zaprezentowała wiersz Karola Wojtyły pt. „Późniejsze rozpamiętywanie spotkania”. Oceniona przez profesjonalne jury otrzymała wspólnie z kilkoma osobami nagrodę główną w postaci książki, dyplomu oraz statuetki. Jako jedyna szkoła z powiatu kłodzkiego   uczestniczyliśmy w tym konkursie i tym bardziej cieszy nas fakt zdobycia nagrody .

Jesteśmy niezwykle dumni z sukcesu recytatorskiego naszej uczennicy i życzymy kolejnych…tym razem w Kanadzie. :-)