3 czerwca 2018 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Agrotechnicznych odbył się finał szkolnego etapu konkursu recytatorskiego „ Mówimy Reymontem”. Finalistki recytowały fragment „ Chłopów” W.S. Reymonta. Wystąpienia oceniali nauczyciele poloniści. Pierwsze miejsce zajęła Arleta Rowińska,miejsce 2 Karolina Wcisło, a Julia Nowakowska uplasowała się na 3 miejscu. Laureatka będzie reprezentować szkołę na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Mówimy Reymontem”, który odbędzie się w październiku tego roku podczas Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Reymontowskich w Bożkowie. Arlecie życzymy sukcesów .…

Więcej: SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „MÓWIMY REYMONTEM”

29 maja 2018 roku medaliści powiatowi naszej szkoły Rafał Darłak, Aleksander Bońkowski , Arnold Bukowski oraz Oskar Gembara brali udział w Finale Dolnośląskim Mistrzostw Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce we Wrocławiu. Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych oraz w skoku w dal . W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy , którzy reprezentowali 29 Szkół Ponadgimnazjalnych z Województwa Dolnośląskiego. Nasi uczniowie osiągnęli rewelacyjne wyniki w Województwie klasyfikując się na wysokich miejscach w swoich konkurencjach. Rafał Darłak zajął 6 miejsce w biegu na 100m , Arnold Bukowski 13 miejsce w biegu na 1500m, Aleksandr Bońkowski był 10 a Oskar Gembara 19 w skoku w dal! Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo dobryc…

Więcej: ZSA W FINALE DOLNOŚLĄSKIM w LEKKIEJ ATLETYCE WE WROCŁAWIU

23 maja 2018 roku reprezentacja ZSA Bożków pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyła w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce na stadionie CTS w Nowej Rudzie- Słupcu. Nasza męska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej pokonała wszystkie szkoły i zajęła I miejsce  a dziewczęta wysokie IV miejsce . Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal oraz w pchnięciu kulą , zawody zakończyły sztafety żeńska i męska 4 x100m. W zawodach brało udział 10 szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu : Kłodzka, Nowej Rudy, Kudowy Zdrój i Bystrzycy Kłodzkiej.