23 maja 2018 roku reprezentacja ZSA Bożków pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyła w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce na stadionie CTS w Nowej Rudzie- Słupcu. Nasza męska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej pokonała wszystkie szkoły i zajęła I miejsce  a dziewczęta wysokie IV miejsce . Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal oraz w pchnięciu kulą , zawody zakończyły sztafety żeńska i męska 4 x100m. W zawodach brało udział 10 szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu : Kłodzka, Nowej Rudy, Kudowy Zdrój i Bystrzycy Kłodzkiej.

Medaliści ZSA:

Aleksander Bońkowski – I m. - złoty medal - skok w dal.

Rafał Darłak – II m.- srebrny medal –bieg…

Więcej: ZSA MISTRZEM POWIATU KŁODZKIEGO W LA

Udało się osiągnąć świetny wynik na Ogólnopolskich Zawodach Architektury Krajobrazu w Kielcach.
Droga do sukcesu jednak nie była łatwa. Drużyna z ZSA w składzie : Ewa Krzysica, Klaudia Czarnopis, Ula Drąg, Iza Kurowska, Magda Gąsińska i Oliwia Pańkowska musiała przejść przez dwa etapy zmagań w konkursie. Pierwszy etap polegał na wykonaniu projektu 2 koncepcji wg zadanych wytycznych.
Tematem projektu był pas zieleni przyulicznej na osiedlu. Było niewiele czasu, ale poradziły sobie świetnie i spośród 22 zespołów zostały zakwalifikowane do drugiego etapu razem z pięcioma zespołami z innych szkół.
Drugi etap odbył się już w Kielcach na terenie Targów „Ogród i Ty” 21.04.2018.
Rozpoczęcie zawodów 9:00!!! więc cały zespół wraz z opiekunami spędził…

Więcej: TAK-i z Bożkowa na drugim miejscu w Kielcach!!!

24 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbył się finał międzygminnego konkursu języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów gimnazjum oraz uczniów klasy VII szkoły podstawowej pn. „Bożkowskie Potyczki Językowe”. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się dwadzieścia pięć szkół z Powiatu kłodzkiego i okolic.

Podczas finału konkursu, do którego zakwalifikowało się czternaścioro uczniów, sprawdzane były takie umiejętności jak: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych oraz mówienie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się również wiedzą o krajach anglo- lub niemieckojęzycznych.

Wszyscy finaliści „Bożkowskich Potyczek Językowych” otrzymali dyplomy. Na…

Więcej: „BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE” 2018