Mimo, że sezon ogrodniczy dobiega już końca, uczniowie technikum architektury krajobrazu jeszcze nie chowają sekatorków i nie próżnują.

Na początku roku szkolnego ekipa „speców od zieleni” przygotowała szkołę do uroczystego otwarcia po remoncie. Zadaniem była „reanimacja” zieleni na korytarzach szkolnych, dekoracja sali gimnastycznej na uroczysty apel oraz sali bankietowej. Pracy  było sporo, ale nasz trud został bardzo szybko wynagrodzony. Szkoła przy współpracy z Radą Rodziców  sfinansowała zakup nowego sprzętu dla naszego kierunku. Nasze nowe „zabawki” to spalinowa kosiarka z napędem oraz spalinowe nożyce do żywopłotów. Tuż po ich przekazaniu musieliśmy je wypróbować, więc przy okazji wykonaliśmy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne zielonych terenów wokół szkoły.

W październiku współorganizowaliśmy „Dzień Otwarty w  ZSA”. W tym roku dla naszych młodszych kolegów przygotowaliśmy warsztaty plastyczne związane z architekturą krajobrazu. Wszyscy świetnie się bawili, czego dowodem był jak zwykle  bałagan w naszej pracowni J ale prawdziwe efekty pracy  z tego  dnia będą niebawem zaprezentowane na wystawie prac TAK-ów.

Po pracowitych tygodniach przyszedł nareszcie czas na chwilę relaksu. Nasz wypoczynek zaplanowaliśmy w Arboretum w Wojsławicach, gdzie pojechaliśmy w ramach wycieczki zawodoznawczej. Przy okazji spacerów pośród pięknych kolekcji roślin czerpaliśmy inspiracje do tworzenia jesiennych kompozycji ogrodowych.

Po powrocie z nową energią przystąpiliśmy do planowania kolejnych zadań. Przed nami  było wykonanie stroików na groby dawnych dyrektorów naszej szkoły oraz przygotowanie jesiennej aranżacji sali bankietowej na bal myśliwski.

Niedługo zima, ale spece od zieleni działają nawet gdy za oknem biało. Powoli szykujemy się do świąt, a to znaczy, że nasze zdolności manualne stają się doceniane. W tym roku przygotowujemy się do jarmarku bożonarodzeniowego w Ścinawce Średniej, gdzie będziemy chcieli zaprezentować swoje dzieła. A jakie?? To jeszcze tajemnica…