5 czerwca 2014r. pojechaliśmy na wycieczkę zawodoznawczą do Arboretum w Wojsławicach. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu ?Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II. Na miejscu zobaczyliśmy wiele gatunków roślin, których nie można spotkać na co dzień. Większość z nich znamy tylko ze szkolnych podręczników. Niesamowite kolory, kształty i wygląd rabat zachwycił nas wszystkich. Szczególną uwagę zwróciliśmy na drzewa pomnikowe np. 200-letnią czerwonolistną formę buka pospolitego oraz  100-letnie odmiany klonów palmowych. Są one ogromną wartością tego ogrodu, są najstarsze na Dolnym Śląsku. Niektóre z tych drzew to wręcz „żywe skamieniałości” np. mamutowiec olbrzymi czy cedr turecki. Różaneczniki, z których słynie arboretum (jest ich tu 117 odmian), już przekwitły i nie mogliśmy ich podziwiać w pełnej krasie. Wyjazd był dla nas ciekawym doświadczeniem estetycznym. Zdjęcia wykonane przez Pamelę Ziębicką z klasy 2 TAK próbują oddać piękno tego miejsca.

Karolina Kiepura

Marzena Dudek