Dnia 7 listopada w niedawno otwartych murach Bożkowskiego Centrum Umiejętności w Zespole Szkól Agrotechnicznych miała miejsce konferencja pt. „Czas dla zawodowców” przeznaczona dla doradców zawodowych i pedagogów wygaszanych gimnazjów i szkół podstawowych. Swoją obecnością zaszczycili nas pedagodzy i doradcy ze szkół w Bardzie, Włodowicach, Ludwikowicach Kłodzkich, Grodziszcza, Kłodzka, Bożkowa i wszystkich noworudzkich szkół.

Po serdecznym przywitaniu przez panią Dyrektor Grażynę Wacławik , miał wykład profesora Wojciecha Pusz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na temat znaczenia kształcenia zawodowego na obecnym rynku pracy. Następnie uczestnikom konferencji kierownik szkolenia praktycznego– Kamil Kud, pokazał Bożkowskie Centrum Umiejętności w całej okazałości.

Uczestnicy na zakończenie konferencji mieli możliwość zakosztowania specjałów przygotowanych przez uczniów o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych pod pilnym okiem pani Sylwii Radaczyńskiej jak również mieli możliwość zobaczenia kuchni dydaktycznej, internatu i całej bazy dydaktycznej ZSA Bożków.

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom za przybycie i już serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się dnia 23 listopada 2018 r.