W dniach 10-13 maja 2018 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy odbyły się IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W obchodach tego święta zorganizowanego na Zamku Piastowskim uczestniczyła również nasza szkoła. Ostatniego dnia, czyli w niedzielę odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy w intencji Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych i ich potomków oraz żołnierzy 1 i 2 Armii Wojska Polskiego, Kombatantów i Weteranów walk o niepodległość Polski. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy Technikum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bożkowie. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz wszystkich pocztów sztandarowych, zespołów artystycznych          i uczestników na Zamek Piastowski, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Dla odwiedzających w tych dniach legnicki Zamek przygotował wiele atrakcji m.in. szereg konferencji tematycznych, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy zespołów folklorystycznych, jak również bogatą ofertę gastronomiczną.