Wzorem zeszłorocznej akcji pomocy dla Skansenu w Wambierzycach uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie wraz z nauczycielem Paulą Żakowską długo nie zastanawiali się komu pomóc w tym roku. W związku z tym, że konie są jednymi z najbliższych sercu pani Pauli zwierząt, a w młodzieży jest dużo wrażliwości i chęci pomocy, pomysł padł na Stowarzyszenie " Lucky Horses", które swoją siedzibę ma w Ścinawce Górnej.
    W ramach charytatywnej pomocy uczniowie zbierali zboże, suchy chleb, owoce i warzywa, środki opatrunkowe, które w dniu 10 maja zostały przekazane pani Kindze Stachowiak - pomysłodawczyni i założycielce Stowarzyszenia, które ma na celu edukację społeczeństwa w temacie hodowli koni w zgodzie z ich naturą, a także pomoc w ratowaniu koni zaniedbanych.
     Wyjazd był skierowany głównie na pracę przy tych wspaniałych zwierzętach, które przez większość swojego życia pracowały dla nas, ludzi, a także na czynności porządkowe w obiekcie, które młodzież wykonywała z ogromnym zapałem, a praca dosłownie „paliła się w rękach" !!! Pracy było sporo, ale była ona bardzo sprawnie zorganizowana i przebiegała w nadzwyczaj miłej atmosferze.
     Wzbogaciliśmy się o bardzo cenną wiedzę dotyczącą zachowań, żywienia, obsługi, chorób koni, a także o tym, w jaki sposób powinno przebiegać leczenie i rekonwalescencja u koni.
     Pod koniec dnia na wszystkich czekała bardzo miła niespodzianka w postaci ogniska, na którym piekliśmy kiełbaski, ziemniaczki i wymienialiśmy spostrzeżenia dotyczące wykonywanej pracy.
    A to co cieszy najbardziej to zadowolenie obu stron: uczniów z pracy oraz pani Kingi, która była bardzo pozytywnie zaskoczona umiejętnościami młodzieży z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie.
    Pomagamy lokalnie!