Tegoroczny Dzień Dziecka trwał w naszej szkole aż dwa dni, gdyż w piątek również świętowaliśmy. Tradycyjne czerwcowe Święto Szkoły przyciągnęło mnóstwo wspaniałej młodzieży – uczniów zaprzyjaźnionych gimnazjów, którzy uczestniczyli w wielu wydarzeniach i korzystali z przygotowanych na ten dzień atrakcji. Przybyłych tradycyjnie przywitał gospodarz – dyrektor Józef Kochniarczyk. Następnie młodzież pod okiem p. Haliny Gabryś i p. Jowity Proszek zwiedzała internat i szkołę. Pomagały im uczennice Weronika Gólcz, Daria Maślanka, Oliwia Miśkowiec oraz Daria Deniszczuk. Równocześnie rozpoczęły się zajęcia szachowe (p. Piotr Uczkiewicz), karaoke (p. Kamil Kud), warsztaty plastyczne (p. Małgorzata Nodzyńska-Wilczek wraz z uczniem Damianem Krausem) oraz warsztaty architektury krajobrazu (p. Karolina Nowak wraz z uczniami: Michałem Thielem, Magdaleną Gąsińską, Ewą Krzysicą, Klaudią Czarnopis, Marceliną Kornelską). Z pomocą jednostki patronackiej – 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej – i pod okiem p. Stanisława Burzyńskiego, młodzież miała okazję wziąć udział w zajęciach strzeleckich. Wspomagali ich żołnierze: st. kpr. Wojciech Olewicz, st. szer. Krzysztof Borcz oraz szer. Grzegorz Dziwenko z Kompanii Logistyki. Tradycyjnie odbył się też mecz piłki siatkowej poprowadzony przez p. Beatę Legieć. Nie było to jedyne współzawodnictwo, gdyż na sali konferencyjnej odbywał się Konkurs Alfa i Omega przygotowany przez p. Mirosławę Krukowską i p. Sylwię Radaczyńską. W działaniu pomagały uczennice Roksana Jarmołowicz, Julia Wojtoń i Oliwia Sypień.  Jednocześnie kuchnia dbała o podniebienia gości i naszych uczniów – p. Katarzyna Korus-Szydło wraz z uczennicami Angeliką Woźniak i Laurą Bełch piekły pyszne ciasteczka, a p. Julia Tasz wraz z uczniami (Kacprem Karpielem, Sebastianem Martynowiczem, Wojtkiem Wiśniewskim, Mateuszem Brodziakiem, Darią Nosek i Aleksandrą Jakowiuk) przygotowała pyszności z grilla. Nie mogło oczywiście zabraknąć ostrej jazdy – jazdy próbne odbywały się ciągnikiem (p. Henryk Kosmaty i Kacper Strusiński), toyotą yaris (p. Grzegorz Szydło) oraz bryczką prowadzoną przez p. Paulę Żakowską i p. Rafała Bachanka. W tym czasie pod okiem p. Doroty Pudełko uczennica Emilia Bukowska poprowadziła warsztaty tańca hip-hop, a nasi mundurowi szykowali zasadzkę – po pokazie zielonej taktyki uczniowie Damian Kotliński, Kacper Karpiel i Sebastian Martynowicz przeszli na ciemną stronę mocy i w najmniej oczekiwanym momencie spektakularnie porwali jednego z uczniów przebywających na stołówce. Na szczęście po pościgu porwanego uwolniono, a kidnaperzy wyrazili skruchę.  Nad całością imprezy czuwała p. Mirosława Krukowska, a szkolna ekipa filmowa, czyli Izabela Kurowska, Magdalena Gąsińska i Konrad Koch, pod okiem p. Joanny Kudryńskiej-Antonik uwieczniała wszystko kamerą. Dokumentację fotograficzną tradycyjnie przygotował p. Marek Krukowski. W imieniu dyrekcji dziękujemy wszystkim partnerom, przyjaciołom, sponsorom szkoły – dzięki Państwu ten dzień był prawdziwym świętem szkoły, a nasi goście odjechali od nas zadowoleni. Tworzą Państwo z  nami placówkę, która dla wielu jest przecież drugim domem. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za wszelką pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w święcie. I oczywiście zapraszamy do ponownego odwiedzenia Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie!

jka