W tym roku Tłusty Czwartek i Walentynki wypadają w trakcie ferii zimowych i naszej nieobecności w internacie. Aby nie przegapić takiej słodkiej okazji trochę przed czasem postanowiłyśmy połączyć te święta. W trakcie zajęć kulinarnych organizowanych w internacie przygotowałyśmy pączki, takie inne, bo pieczone w piekarniku. Ozdobiłyśmy je serduszkami z cytatami o miłości. Pączki smakowały wszystkim mieszkańcom internatu. Przepis można znaleźć w naszej książce kucharskiej Internat Gotuje – Wypróbuj to!

 

Piekły:

Gabrysia Juszczak

Elwira Deptuła

Ewa Termena

Martyna Korotusz

Alicja Oleksy…

Więcej: Walentynkowy tłusty czwartek.

Codziennie na sali gimnastycznej w godzinach od 19 do 21 odbywają się zajęcia sportowe dla wychowanków internatu. Możemy wtedy zagrać w dowolną dyscyplinę sportową (ulubiona siatkówka). Świetnie się przy tym bawimy oraz integrujemy.

 

Gabrysia Juszczak

Alicja Oleksy

Elwira Deptuła

 

 

 …

Więcej: ZAJĘCIA SPORTOWE

 

 

27 stycznia 2020 roku, w poniedziałek odbył się wyjazd do Kłodzkiego Ośrodka Kultury, na spektakl wrocławskiego Teatru Komedia pt. ,,Kolacja dla głupca". 
 
Pełne humoru i porywające sceny wywarły na nas ogromne, pozytywne wrażenie. Arcyzabawna komedia i świetna gra aktorska sprawiła, że śmiechom nie było końca. Do tego towarzyszyła bardzo miła atmosfera. 
,, KOLACJA DLA GŁUPCA" okazała się strzałem w tu dziesiątkę! Od samego początku przedsiewnie zaciekawiło publiczność, co utrzymało się do samego końca. Fajnie jest zobaczyć wrocławskich aktorów, znanych nam z ról telewizyjnych na żywo.
Podsumowując, komedia w bardzo zabawny i świetny sposób obrazuje nam jak ważny i potrzebny w naszym życiu jest szacunek dla…

Więcej: Młodzież w teatrze