Dyrekcja i uczniowie z naszej szkoły zaproszeni zostali na uroczystość podsumowania Obchodów Reymontowskich 2014/2015 i uczczenia 90. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta. Dnia 4 grudnia wspólnie z delegacjami z innych szkół Reymontowskich na Dolnym Śląsku, uczniowie Daria Deniszczuk, Izabela Brodziak, Kacper Karpiel wraz z opiekunem Angeliką Ratajczak-Kot, zwiedzali Warszawę śladami Reymonta, całą grupę oprowadzał p. Krzysztof Bąkała z Muzeum Niepodległości. Następnie wszyscy udali się na pyszny obiad, po którym pojechali do Reymontówki w Chlewiskach, w których zostali ciepło przywitani przez gospodarzy tego pięknego obiektu. Rankiem 5 grudnia grupa wyjechała do Warszawy na Cmentarz Powązkowski, delegacje szkół ze sztandarami pomaszerowały w stronę grobu Władysława Stanisława Reymonta. Nasza delegacja z Dolnego Śląska na czele z dr Tadeuszem Samborskim, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych Dominikiem Kłosowskim oraz Dyrektorem naszej szkoły p. Józefem Kochniarczykiem złożyła wieniec i wspólnie odśpiewała Rotę. Następnie w Muzeum Niepodległości odbyły się centralne uroczystości upamiętniające wybitnego polskiego pisarza, jak również przedstawione zostało przez Dyrektora Dominika Kłosowskiego podsumowanie obchodów Roku Reymontowskiego na Dolnym Śląsku. W swoim wystąpieniu podziękował on serdecznie Dyrektorowi i całej społeczności naszej szkoły za zaangażowanie i czynny udział w Roku Reymontowskim. Na miejscu mieliśmy okazję skosztować naszych regionalnych wyrobów, przygotowanych przez pracowników i uczniów naszej szkoły. Szczególne podziękowania za przygotowanie poczęstunku należą się grupie uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z klasy p. Katarzyny Korus-Szydło, oraz pracownikom naszej szkoły p. Urszuli Niedośpiał, p. Henryki Kuliniec i p. Kamilowi Kudowi. W Warszawie stołem wiejskim opiekowały się uczennice Oliwia Cybulska i Barbara Rybczyńska pod nadzorem p. Doroty Pudełko. Cały pobyt ubarwiał nam Zespół „Zachęta” z Zimnej Wody, który na koniec uroczystości w Muzeum Niepodległości zaprezentował nam swoją twórczość. Na długo w naszej pamięci zostaną te dwa intensywne dni pod hasłem „Władysław Stanisław Reymont”. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie on jest patronem naszego bożkowskiego Technikum.

Angelika Ratajczak-Kot