29 stycznia 2020 roku  grupa wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Ani Maślak odwiedziła mieszkańców Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupcu.
Uczniowie przygotowali drobne, słodkie upominki w postaci ciasta i babeczek. Wręczono również szkolne „Kuriery DZS”. Ich lektura była okazją do rozmowy i wspomnień o szkole, albowiem  niektórzy pracownicy Ośrodka są absolwentami szkoły. Wspólne śpiewanie znanych kolęd, rozmowy służące lepszemu poznaniu mieszkańców były dla wolontariuszy czymś niesamowitym i wzruszającym.  Najpiękniejszymi chwilami były te, w których na twarzach pensjonariuszy pojawiał się  uśmiech. Okazało się , że dużo radości można sprawić drugiemu człowiekowi  choćby najmniejszym gestem, jakim jest zapytanie o ulubioną porę roku, zainteresowania lub piosenkę.
Dla wolontariuszy było to kolejne , niezwykłe doświadczenie , które uświadomiło uczniom , jak wielkie drzemią w nich pokłady dobra.                                                                         Przed nimi kolejne działania do zrealizowania …