12 grudnia 2019r. w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w Dolnośląskim Zespole Szkół w Bożkowie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Konkurs po raz kolejny zostały objęty honorowym patronatem przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku. Dodatkowo pracownicy Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kłodzku uczestniczyli w przebiegu konkursu w szkole, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży, kształtowanie świadomości własnego postępowania i jego wpływu na stan zdrowia oraz profilaktyka zakażenia wirusem HIV. Do konkursu przystąpiło łącznie 16 uczniów z klas II-III naszego technikum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, a ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

 

I miejsce – Darłak Rafał kl. IIITA

II miejsce – Wiktoria Stelmach i Radosław Kopalko kl. IIITAK

III miejsce – Kozak Paula kl. IITŻ, Wcisło Karolina kl. IIITAK, Bożek Natalia kl. IIITA

 

Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że jury przyznało ex aequo dwa drugie miejsca i trzy trzecie. Różnica punktowa między poszczególnymi laureatami była minimalna, co tylko świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie konkursu. Pan Dyrektor Józef Kochniarczyk, w obecności organizatorek i uczestników konkursu, wręczył laureatom cenne nagrody rzeczowe gratulując im sukcesu. A my ze swojej strony zapraszamy za rok na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS.