Wakacje już za chwilę się rozpoczną, ale Wolontariusze z ZSA nie próżnują ,tylko po raz kolejny wybrali się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Kłodzku prowadzonego przez Fundację „Pod Psią Gwiazdą” , która czynnie zajmuje się pomocą zwierzętom bezdomnym.

Przed wyjazdem została zorganizowana zbiórka pożywienia dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję przynosić karmę, koce, a nawet zabawki. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz pracowników szkoły, udało nam się zebrać dużą ilość pokarmu zarówno dla psów jak i dla obecnych w schronisku kotów. Za wszystkie dary bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy. Podczas wizyty mieliśmy możliwość zobaczyć jak wygląda życie zwierząt w schronisku oraz ile ciężkiej pracy wkładają osob…

Więcej: WRAŻLIWE SERCA WOLONTARIUSZY ZSA

Dnia 6 czerwca 2018 roku nasi szkolni wolontariusze razem z panią Anią Maślak odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki „Arkadia”w Ścinawce Górnej.

Każdy mieszkaniec Domu Opieki otrzymał pamiątkową laurkę z życzeniami, przygotowaną przez wolontariuszy.

Wiele radości i wzruszeń sprawiły nam wspólne,międzypokoleniowe rozmowy ,obfitujące w przemyślenia na temat sensu życia i przemijania.

Niezwykle miłym akcentem spotkania był również integracyjny grill, uprzyjemniany śpiewem i grą na gitarze naszego ucznia.

Mogliśmy także dzięki uprzejmości właścicieli podziwiać piękne konie na łonie natury, co dla pasjonatów tych zwierząt było niezwykłym doznaniem.

Bardzo serdecznie dziękujemy państwu: Kindze i Grzegorzowi Stachowiak , wszystkim pracownikom or…

Więcej: WOLONTARIUSZE Z WIZYTĄ W „ARKADII”

O tym ,że warto pomagać po raz kolejny przekonali się wolontariusze z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, którzy w środę  6 grudnia 2017  roku wzięli udział  w Mikołajkowej Akcji  Charytatywnej  w Kłodzku organizowanej przez Fundację „Razem Możemy Więcej”, działającej przy Domu Dziecka w Kłodzku.

Akcja miała na celu zbiórkę funduszy  na zewnętrzną siłownię dla podopiecznych kłodzkiego Domu Dziecka.

Dla Wolontariuszy: Arnolda Bukowskiego, Darii Martuszewskiej, Dominiki Pachołek i Mileny Stefańczyk z klasy 1 TAG było to niezwykłe przeżycie, czuli się szczęśliwi mogąc pomagać innym.

Ich zaangażowanie zostało również docenione przez organizatorów Akcji a także dziennikarzy Telewizji Kłodzkiej, którym udzieli…

Więcej: Warto pomagać!