W środę 20 lutego 2019 roku po raz kolejny Zespół Szkół Agrotechnicznych odwiedził pan Maciej Hawrylak- absolwent bożkowskiego Technikum Hodowlanego, pasjonat sportu i podróży a także autor książki pt. „Ciekawość następnego dnia”. Pan Maciej spotkał się z młodzieżą szkolną wspominając lata nauki i chwile spędzone w Bożkowie jak również opowiadając o swoich zainteresowaniach sportem i podróżami. Nie zabrakło życiowych i humorystycznych opowieści , zadawanych przez młodzież pytań i ciekawych odpowiedzi udzielanych przez gościa a także podziękowania za przybycie oraz oczywiście zaproszenia do kolejnych odwiedzin.…

Więcej: WSPOMNIENIE SZKOLNYCH LAT…

W środę 4 kwietnia 2018 roku w ZSA w Bożkowie odbyło się spotkanie z panem Maciejem Hawrylakiem – naszym absolwentem, który Technikum Hodowlane ukończył w 1978 roku.

Nasz absolwent zaznaczył, że duży wpływ na jego póżniejsze , życiowe wybory miała edukacja w naszej szkole i możliwość realizowania swoich sportowych zainteresowań.

Pan Maciej dał się nam poznać jako zapalony sportowiec i podróżnik, , któremu udało się zwiedzić podróżując rowerem aż 56 niesamowitych miejsc w różnych częściach świata.

W bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoich licznych sportowo- podróżniczych dokonaniach uzupełniając wypowiedzi prezentacją zdjęć.

Na zakończenie spotkania w podziękowaniu za przybycie pan Maciej otrzymał od przedstawicieli młodzieży upominek a…

Więcej: SPOTKANIE Z PANEM MACIEJEM HAWRYLAKIEM – ABSOLWENTEM ZSA W BOŻKOWIE I AUTOREM KSIĄŻKI „CIEKAWOŚĆ NASTĘPNEGO DNIA”

25 kwietnia 2014  roku podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy uczniów klas IV Technikum w zawodach: technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik agrobiznesu. Apel był również okazją do uświadomienia sobie, że wraz z otrzymaniem świadectw ukończenia szkoły uczniowie obu tych klas stali się absolwentami Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Będąc zatroskanymi o dalsze losy młodzieży Zespół do spraw badań działań szkoły i losów absolwentów  oraz ich dokumentowania opracował i przeprowadził na przełomie marca i kwietnia ankiety, które następnie zaanalizował pod kątem przyszłych planów życiowych  absolwentów.

Uczniowie w imiennej ankiecie odpowiadali na pytanie,zakreślając wybrane przez siebie  odpowiedzi:

Czy po…

Więcej: Plany życiowe tegorocznych absolwentów

W dniu 31 maja 2014 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbyło się spotkanie absolwentów Technikum Rolniczego rocznik 1969- 1974. Spotkanie Jubileuszowe- ponieważ minęło 40 lat od chwili ukończenia szkoły. Przybyło 22 absolwentów z różnych stron Polski oraz z zagranicy, a także dwóch nauczycieli:wychowawca klasy p. Wiesław Kumanowski i nauczyciel języka rosyjskiego p. Stefan Sztajerwald. Spotkanie rozpoczęło się w szkole, po której wszystkich oprowadził obecny dyrektor p. Józef Kochniarczyk. Następnie absolwenci udali się na miejscowy cmentarz gdzie zapalili znicze na grobach byłych dyrektorów i nauczycieli. Kolejnym punktem spotkania był uroczysty obiad w noworudzkiej restauracji Centrum Biznesu i Innowacji, po…

Więcej: 40 lat minęło... Spotkanie absolwentów